Pytania

Jakich firm naprawiamy komputery i laptopy?

Naprawiamy wszystkie marki komputerów i laptopów oraz sprzęt komputerowy dostępny na rynku. Najbardziej znane, naprawiane przez nas to: Acer, Asus, Dell, Compaq, Fujitsu Siemens, HP, IBM, Lenovo, MSI, Samsung, Sony, Toshiba.

Ile kosztuje diagnoza naprawy sprzętu?

Diagnoza wykonywana jest u nas bezpłatnie.

Ile trwa diagnoza usterki?

Średnio około dwa dni robocze. Diagnozę ekspresową przeprowadzamy odpłatnie.

Jak długo trwa naprawa?

Czas naprawy zależy od charakteru usterki oraz od dostępności części zamiennych. Zazwyczaj udaje się naprawić każdy komputer tego samego dnia lub następnego dnia roboczego. W uzasadnionych przypadkach poinformujemy o przedłużeniu terminu.

Co powinienem dostarczyć z laptopem/komputerem?

Jeżeli jest to możliwe bardzo prosimy dostarczyć nam hasła niezbędne do uruchomienia sprzętu i zalogowania się do systemu operacyjnego, zasilacz/ładowarkę do laptopa, płyty CD/DVD z systemem operacyjnym, sterownikami oraz klucze licencyjne.

Czy utracę swoje dane z komputera lub laptopa w przypadku naprawy?

Jeśli zachodzi potrzeba reinstalacji systemu operacyjnego lub formatowania dysku twardego zawsze informujemy o tym klienta. Klient podejmuje decyzję czy mamy zabezpieczyć Jego dane. Wyjątkiem jest dysk twardy, który uległ uszkodzeniu, wtedy informujemy o tym klienta i przedstawiamy mu istniejące możliwości odzyskania danych. Zawsze zalecamy wykonanie kopii zapasowej ważnych danych zanim dostarczą Państwo komputer lub laptopa do serwisu.

Czy na wykonaną usługę naprawy komputera lub laptopa otrzymam gwarancję?

Oczywiście – serwis wydaje gwarancję na każdą naprawę sprzętu. Jej długość zależy od naprawianego uszkodzenia i rodzaju sprzętu – zazwyczaj jest to 3-6 miesięcy. W przypadku zalania laptopa okres ten ustalany jest indywidualnie.

Pomoc zdalna (online) – jak to działa?

Pomoc zdalną online oferujemy zazwyczaj tylko firmom, jednak wychodzimy na przeciw także klientom indywidualnym. Wystarczy pobrać darmowy program do pomocy zdalnej ze strony www.teamviewer.com/pl/download oraz zastosować się do poniższych instrukcji:
 
1.  Wybierz odpowiedni system operacyjny
2.  Pobierz i zainstaluj program na swój komputer/laptop
3.  Podaj nam dane do jednorazowej sesji – tj. indywidualny numer ID oraz HASŁO
4.  Za pomocą zaszyfrowanej sesji udzielamy pomocy zdalnej.

 

Tym sposobem będziemy mogli pomóc Ci w najszybszym czasie.

Przez pomyłkę zostały usunięte ważne pliki z laptopa lub komputera, czy mogę je odzyskać?

W większości przypadków TAK. Zalecamy wyłączyć komputer i zadzwonić do naszego technika. W żadnym wypadku nie należy instalować na komputerze nowego oprogramowania/usuwać starego lub kopiować na dysk twardy jakichkolwiek danych.

Co zrobić z zalanym laptopem?

W przypadku zalania laptopa należy natychmiast odłączyć zasilacz i wyjąć baterie, oraz jak najszybciej dostarczyć laptopa do serwisu. Im wcześniej dostaniemy laptopa tym większe prawdopodobieństwo jego naprawy.
 
Sprzęt elektroniczny w tym także notebook nie jest przystosowany do pracy w wilgotnym środowisku. Zalanie go wodą, kawą, winem, sokiem lub inną cieczą to wyrok na klawiaturę i płytę główną prawie w 98%.
 
Aby zniwelować skutki zalania należy:
 
1.  Jak najszybciej odchylić maksymalnie do tyłu ekran i odwrócić laptopa klawiaturą do dołu. (zanim płyn przeleci przez klawiaturę do płyty głównej mija trochę czasu). W ten sposób możesz uratować płytę główną notebooka.
2.  Szybko odłączyć zasilanie
3.  Kolejno wyjąć baterię
4.  Ustawić laptopa przynajmniej na 24 godziny w pozycji klawiaturą do dołu (większość cieczy w tym czasie wyparuje)
5.  W żadnym wypadku nie włączać laptopa
6.  Udać się do serwisu

Laptop spadł mi na ziemię, dziwnie stuka i cały czas się zawiesza, co robić?

Prawie zawsze po uderzeniu uszkodzeniu ulega dysk twardy komputera. Wyłącz laptopa i zadzwoń do Nas.

Mój sprzęt zawiesza się lub wolno pracuje, co robić?

Przyczyną tego stanu w 90% przypadków jest zainstalowane oprogramowanie, duża ilość aplikacji wpływa na wydajność Twojego systemu. Przyczyną może być zainfekowany komputer złośliwym oprogramowaniem lub „umierającym dyskiem twardym”. W wielu przypadkach wystarczy dokładne wyczyszczenie systemu z nieporządanego oprogramowania lub reinstalacja systemu operacyjnego. Do dokładnej oceny przyczyny wolnego działania systemu lub jego zawieszania konieczne jest dostarczenie sprzętu do naszej siedziby.

Mój laptop strasznie się grzeje i strasznie hałasuje, co robić?

Laptopy poprzez otwory wentylacyjnę wciągają kurz do środka obudowy, może to być przyczyną wysokiej temperatuje i uszkodzeniea laptopa. Najlepiej wykonywać czyszczenie wnętrza obudowy okresowo, pozwala to na prawidłowe działanie sprzętu bardzo długo.

Komputer wydaje różne dziwne dźwięki i piski, co może się dziać?

Mógł się uszkodzić jeden z wentylatorów, lub wystarczy docisnąć karte graficzną lub pamięć RAM – wyłącz komputer i skontaktuj się z nami.

Co to jest wirus, trojan jak mogę zainfekować Swój komputer?

Jest to rodzaj prostego programu komputerowego, ma tendencję do powielania się. Trojany to grupa złośliwego oprogramowania, która ma za zadanie wykradanie rozmaitych informacji z naszego komputera haseł itp. Najczęstszym źródłem jest internet lub sieci lokalne, wchodząc na podejrzane serwisy możemy nieświadomie zarazić komputer, klikanie w nieznane linki z naszej poczty również może doprowadzić do infekcji. Często podłączając zainfekowany dysk, pendrive lub wkładając inny nośnik, możemy zarazić nasz komputer. Aby bronić się przed infekcjami zalecamy instalację oprogramowania antywirusowego.

Kupiłem router, podłączyłem go i mam Internet – czy muszę coś jeszcze konfigurować?

Oczywiście, jeśli jest to router bezprzewodowy to być może właśnie wszyscy Twoi sąsiedzi cieszą się darmowym Internetem już nie mówiąc o bezpieczeństwie Twoich danych. Zadzwoń zabezpieczymy Twoje łącze internetowe.

Mój internet czasem zwalnia co jest przyczyną?

Jeśli mamy dostęp do internetu za pomocą sieci bezprzewodowej warto sprawdzić rodzaj zabezpieczeń. Często przyczyną jest podłączanie się osób postronnych do naszej sieci. Przyczyną może być również złośliwe oprogramowanie zainstalowane na komputerze, lub mocno obciążone łącza dostawcy internetu.